مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: فعالیت بیش از ۲هزار و ۵۰۰ شرکت تعاونی نشان می‌دهد که این استان با داشتن ظرفیت‌های بالا در زمینه‌های مختلف و به دنبال آن تولید و اشتغال پایدار نقش مهمی را ایفا کند.

به گزارش سنت نیوز؛ در هفته تعاون امسال در سیستان و بلوچستان ویژه برنامه‌هایی پیش‌بینی شده است که به دلیل شرایط کرونایی  محدودتر از سال‌های قبل و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

وی افزود: جشنواره معرفی شرکت‌های تعاونی برتر سیستان و بلوچستان در قالب شانزدهمین جشنواره تعاونی‌های برتر با حضور ویدئو کنفرانسی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مسوولان استانی در این ایام برگزار خواهد شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در دنیای امروز هرگونه تلاش برای متحول کردن جامعه انسانی در بخش‌های مختلف بویژه اقتصاد و شکوفایی، توسعه متوازن و عدالت اقتصادی جز از طریق اجتماعی کردن مسوولیت‌ها و ایجاد یک نظام اقتصادی در قالب تعاونی‌ها قابل تحقق نیست.

وی بیان کرد: وقتی از فعالیت تعاونی‌ها صحبت می‌شود در واقع به نوعی کار جمعی و مشارکتی اشاره می‌کنیم بنابراین افزایش و توسعه آن‌ها مشروط به افزایش و توسعه مشارکت اجتماعی در جامعه است.

وی تقویت نقش تعاونی‌ها در فعالیت‌های اقتصادی و تولیدی، تمهید بسترهای لازم برای حضور موثرتر تعاونی‌ها در تمامی عرصه‌‏های اقتصادی، توسعه آموزش‌‏های فنی و حرفه‌‏ای به منظور افزایش کارآمدی و توانمندسازی تعاونی ‌ها و تاسیس تعاونی‌های فراگیر را زمینه ساز تحقق جهش در اقتصاد کشور و استان بیان کرد.