نوبخت گفت: ۲ قطعه از سه قطعه راه آهن چابهار – زاهدان تا پایان سالجاری افتتاح خواهد شد

به گزارش سنت نیوز، محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در سفر به سیستان و بلوچستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طرح ریلی چابهار – زاهدان یکی از طرح‌های مهم دولت است که می‌تواند بندر اقیانوسی غیر تحریمی چابهار را به شبکه سراسری کشور متصل کند.
او  ادامه داد: این طرح در سه قطعه چابهار- ایرانشهر، ایرانشهر – خاش و خاش – زاهدان در حال انجام است.
معاون رئیس جمهوری بیان کرد: در دهه فجر امسال قطعه زاهدان – خاش متصل و تا اسفند امسال قطعه چابهار – ایرانشهر نیز تکمیل خواهد شد.
او با اشاره به اینکه قطعه باقی‌مانده این پروژه خرداد سال آینده تکمیل می‌شود، گفت: طول خط آهن چابهار- زاهدان ۷۳۰ کیلومتر است که حدود ۲۰ کیلومتر تونل در این مسیر باید حفاری شود و همه تلاش ما بر این است پروژه ریلی چابهار – زاهدان با حداکثر سرعت ادامه پیدا کرده و طبق برنامه‌ریزی قبلی سال آینده به اتمام برسد.
نوبخت خاطر نشان کرد: بیش‌از چهار هزار میلیارد تومان معادل ۳۰۰ میلیون یورو به این طرح تخصیص یافته که به صورت نقد در دسترس است.
او اعطای کلید ۲ هزار واحد مسکن روستایی را از دیگر اهداف سفر خود به سیستان و بلوچستان ذکر کرد و گفت: این اقدام از ۲ سال قبل شروع و در هر یک از سفر‌ها چند هزار واحد از این نوع مسکن تحویل شده است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ادامه داد: با اعطای کلید این ۲ هزار واحد مسکونی تعداد واحد‌های مسکن محرومین روستایی واگذار شده به ۱۴ هزار و ۵۰۰ واحد رسیده است.
او  به۲ طرح نیمه کاره سد ماشکید و جاده روستایی سراوان به سمت بم پشت اشاره کرد و اظهارداشت: ۱۰۰ میلیارد تومان برای تسریع و تکمیل سد ماشکید و ۱۰۰ میلیارد تومان برای جاده روستایی سراوان به سمت بم پشت در این سفر تخصیص یافت تا بتوان به اهدافی که برای توسعه این استان داریم طی ماه‌های آینده برسیم.