مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زاهدان گفت: از زمان اجرای طرح کدینگ تاکنون ۳۵ هزار کارت از طرح کد در استان خارج شده‌اند که مالکان آنها می‌توانند در استانِ خودشان سوختگیری کنند

به گزارش سنت نیوز؛ غلام‌محمد احمدی اظهار داشت: طرح کدینگ با هدف جلوگیری از ورود کارت مهاجر جدید به استان اجرا و ۱۰۰ درصد محقق شد که این امر باعث کم شدن صف های بنزین در سیستان و بلوچستان شده است.

وی گفت: هدف بعدی شناسایی و خارج کردن کارت هایی بود که قبلاً در سیستان و بلوچستان به عنوان کارت مهاجر سوختگیری می کردند که این طرح نیز از سه هفته پیش در استان آغاز شده است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زاهدان افزود: طرح دیگری از ۲۰ مرداد اجرایی می شود که براساس آن هرکس باید از کارت سوخت خودش استفاده کند و در صورت نبود کارت باید آن را سوزانده و درخواست المثنی بدهد که انتظار می رود با اجرای این طرح تا آخر مرداد کارت مهاجر در استان نداشته باشیم.

وی به قاچاق سوخت در استان نیز اشاره و بیان کرد: به جز طرح کدینگ که درحال اجراست، گذرگاه های ورودی سیستان و بلوچستان با مشارکت اداره حمل و نقل و پایانه ها و نیروی انتظامی بطور مکانیزه کنترل می‌شود.

احمدی گفت: همچنین گشت های مشترک با حمل و نقل و پایانه ها و نیروی انتظامی از مکان های دپو شده یا مشکوک به وجود سوخت قاچاق، تعیین سهمیه ها و جایگاه های عرضه که امکان سوء استفاده وجود دارد، انجام می شود و در صورت بروز تخلف برخورد قانونی صورت می گیرد.

وی همچنین افزود: ۱۷۰ هزار کارت سوخت مشکوک مهاجر و غیر مهاجردر سال ۹۷ در سراسر استان باطل شده است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زاهدان با اشاره به نحوه توزیع نفت سفید اظهار داشت: ۷۵۰ هزار خانوار در سیستان و بلوچستان زیرپوشش طرح توزیع نفت سفید قرار دارند که معمولاً بین ۹۰۰ تا هزار لیتر در سال سهمیه دریافت می کنند.

وی گفت: با توجه به واگذاری اشتراک گاز در برخی شهرهای استان تاکنون حدود ۲۲ هزار خانوار از این نعمت بهره‌مند و کالا برگ نفت آنان باطل شده است.