مدیرکل دفترمدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: ۱۴۷ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال کمک بلاعوض و ۳۷۳ میلیارد ریال تسهیلات بانکی با سود چهار درصد برای ساخت و تعمیر منازل سیل زدگان این استان در نظر گرفته شده است.

به گزارش سنت نیوز، عبدالرحمان شهنوازی اظهار داشت: ۷۴۰ واحد مسکونی و واحدهای تجاری مناطق شهری و روستایی سیستان و بلوچستان در سیلاب های بهمن تا فروردین امسال دچار خسارت جدی شدند.
وی ادامه داد: این اعتبار بعد از تصویب هیات وزیران به سیستان و بلوچستان ابلاغ شده و بزودی در بین شهرستانهای سراسر استان توزیع خواهد شد.
مدیرکل دفترمدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان افزود: با اختصاص این اعتبار واحدهای مسکونی و تجاری مناطق سیل زده استان تعمیر و بازسازی خواهند شد.
وی گفت: سیلاب های این مدت در مجموع ۷۵۲ میلیارد تومان خسارت به امور زیربنایی، کشاورزی و واحدهای مسکونی سیستان و بلوچستان وارد کرد که راههای ارتباطی بیشترین خسارت این مدت را متحمل شدند.
شهنوازی بیان کرد: فعالیت سامانه بارشی فعال در سیستان و بلوچستان سبب شد تا میانگین بارندگی در هشت ماه اخیر به ۱۱۸ میلی متر برسد، مقداری که حتی از بارش های یکسال زراعی نیز بیشتر است.
وی اظهار داشت: به طور کلی میانگین بارندگی نرمال سیستان و بلوچستان در یک سال زراعی ۱۱۳ میلی متر بوده اما از مهرماه گذشته تا کنون حدود ۱۱۸ میلی‌متر باران باریده است.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: بارش های اسفند، فروردین و اردیبهشت سهم زیادی در بهبود وضعیت بارشی استان داشته است.