۵۲ گروه ثابت و سیار در روز عید قربان برای نظارت بر دام های قربانی و ذبح سالم و شرعی در سراسر این استان فعال هستند.


به گزارش سنت نیوز، مهدی حسینی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: گروههای دامپزشکی به منظور حفظ سلامت مصرف کنندگان گوشت قربانی و تامین بهداشت عمومی با هماهنگی های انجام شده با استانداری، فرمانداری ها، شهرداری ها و بکارگیری نیروهای متخصص و متعهد کار نظارت را انجام می دهند.
وی افزود: در این مدت ۱۵ دامپزشک، ۶۲ بازرس بهداشت گوشت و حدود ۱۵ ناظر در قالب این گروه های ثابت و سیار فعالیت می کنند.
مدیرکل دامپزشکی سیستان و بلوچستان گفت: همچنین در روز عید سعید قربان تمامی کشتارگاه هایاین استان فعال و آماده ارائه خدمات بهداشتی هستند.
حسینی افزود: به شهروندان توصیه می شود با توجه به اینکه ذبح دام در خارج از کشتارگاه علاوه بر خطر شیوع بیماری های مشترک، برخی مشکلات زیست محیطی ایجاد می کند دام قربانی خود را به کشتارگاه منتقل و از خدمات بهداشتی آنها به طور رایگان بهره مند شوند.
وی ادامه داد: شهروندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و ارائه نظرات، انتقادات و شکایات خود با سامانه ۱۵۱۲ تماس حاصل کنند.
به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان به دلیل همجواری با ۲ کشور افغانستان و پاکستان همواره مورد تهدید بیماری های دامی مختلف بوده است که هم اینک با توجه خاص دولت به این موضوع و نیز ایجاد فیلترهای مختلف در مبادی مرزی و اعمال قرنطینه دقیق میزان این بیماری ها به حداقل رسیده است.