معاون صید و بنادر ماهیگیری اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان گفت: ۵۴۰ میلیارد ریال برای لایروبی ۲ بندر صیادی بریس و رمین شهرستان چابهار در جنوب این استان اختصاص پیدا کرد

به گزارش سنت نیوز، مهرداد میرزایی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: لایروبی و بهسازی بنادر صیادی چابهار و کنارک از نیازهای مهم صیادان برای تردد راحت شناورها و افزایش صید و اشتغال است.
وی افزود: عملیات ساخت دستک رسوبگیر و لایروبی این ۲ بندر در مدت زمان سه سال انجام خواهد شد تا به افزایش صید و رونق اشتغال منجر شود.
وی بیان کرد: بندر صیادی رمین در ۱۲ کیلومتری شهر چابهار در سال ۱۳۷۱ به بهره برداری رسیده است و هم اینک ۲ هزار و ۴۰۰ صیاد در آن مشغول صیادی هستند.
معاون صید و بنادر ماهیگیری اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان ادامه داد: بندر صیادی بریس نیز با ۳۹۱ فروند شناور صیادی اعم از لنج و قایق زمینه اشتغال چهار هزار نفر را فراهم کرده است.
میرزایی گفت: بیش از ۷۰ درصد بندر صیادی بریس رسوب گرفته و در هنگام جزر برای قایق و لنج ها غیرقابل استفاده است و صیادان با مشکلات فراوان برای تخلیه صید و پهلوگیری مواجه هستند.
وی تصریح کرد: اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان برای پیگیری مشکلات صیادان از هیچ کوششی دریغ نمی کند و همیشه حامی صیادان برای رونق تولید واشتغال است.