مدیرکل ثبت احوال سیستان و بلوچستان گفت: سیستان و بلوچستان رتبه اول جمعیت جوان در کشور را به خود اختصاص داده است به طوری که ۶۶ درصد جمعیت آن زیر ۳۰سال سن دارند.

به گزارش سنت نیوز؛ رضا راحت دهمرده اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۱ هزار و ۵۸ واقعه ولادت در سیستان و بلوچستان ثبت شده که از این تعداد ولادت ۱۰ هزار و ۷۹۰ مورد پسر و ۱۰ هزار و ۲۶۸ نفر دختر بوده اند.

مدیرکل ثبت احوال سیستان و بلوچستان افزود: از ابتدای سال تاکنون ۲۱۲ مورد دوقلوزایی در استان ثبت شده که از این تعداد ۴ مورد نوزاد سه قلو بوده اند.

وی با بیان اینکه از مجموع ولادت‌های سیستان و بلوچستان ۲۰ هزار و ۱۷۶ مورد (۹۸درصد) در مدت قانونی ۱۵ روز ثبت شده است افزود:  بالاترین نرخ ولادت در کشور مربوط به سیستان و بلوچستان است به طوریکه در هر ساعت ۹ و در مجموع در هر شبانه روز ۲۲۶ نوزاد در استان متولد می‌شوند.

دهمرده خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲ هزار و ۸۵۳ واقعه فوت در استان ثبت شده که از این تعداد هزار و ۸۵۳ مورد مرد و هزار و ۱۸۵ نفر زن بوده اند.

وی گفت: در حال حاضر سیستان و بلوچستان رتبه اول جمعیت جوان در کشور را به خود اختصاص داده است که براساس سرشماری سال ۱۳۹۵ جمعیت جوان بین ۱۵ تا ۲۹ سال ۲۸درصد، جمعیت کودک و نوجوان بین صفر تا ۱۴ سال ۳۸ درصد، جمعیت میانسال بین ۳۰ تا ۶۴ سال ۳۰ درصد و جمعیت سالمند بین ۶۵ به بالا ۳ درصد جمعیت استان را تشکیل می‌دهند.

مدیرکل ثبت احوال سیستان و بلوچستان عنوان کرد: ۵۱٫۴ درصد جمعیت سیستان و بلوچستان روستا نشین و ۴۸٫۶ درصد در مناطق شهری زندگی می‌کنند از این رو می‌توان گفت بیشترین جمعیت استان روستا نشین هستند.

راحت دهمرده از اخذ ۲۵ هزار درخواست کارت هوشمند ملی در سطح استان از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد و خاطرنشان کرد: از ابتدای طرح کارت هوشمند ملی در سال ۱۳۹۱ تاکنون یک میلیون ۵۷۷هزار و ۷۴۴ درخواست جهت دریافت کارت هوشمند ملی از مراجعین اخذ شده است.