مدیر باغبانی جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: تاکنون هفت هزار تن انبه از سطح یک هزار هکتار از باغات جنوب استان برداشت و روانه بازار مصرف شده است.

به گزارش سنت نیوز، اردشیر شهرکی اظهار داشت: تاکنون هفت هزار تن انبه از سطح باغات جنوب استان سیستان و بلوچستان برداشت و روانه بازار مصرف شده است.

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه برداشت انبه از اردیبهشت‌ماه آغاز شده و تا پایان تیرماه در استان ادامه دارد، افزود: انبه در سطح یک هزار و ۵۰۰ هکتار از باغات میوه استان کشت می‌شود که یک هزار هکتار آن بارور و بقیه غیربارور است.

وی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود در پایان فصل برداشت حدود ۱۴ هزار تن از این محصول تولید و روانه بازار مصرف شود، افزود: شهرستان‌های سرباز، نیکشهر، قصرقند و چابهار عمده مناطق کشت انبه در این استان محسوب می‌شوند که ۹۰ درصد انبه تولیدی در این استان به صورت سبز برای تهیه ترشی برداشت می‌شود.

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: انبه میوه گرمسیریست و سرشار از ویتامین‌های A،B و C، کربوهیدرات‌ها، اسیدهای چرب، پروتئین‌ها، اسیدهای عالی و مواد معدنی است.