۷۸۷ حلقه چاه کشاورزی این شهرستان از سال ۱۳۸۴ تاکنون با گذشت ۱۳ سال در انتظار پروانه بهره برداری هستند.


به گزارش سنت نیوز، در مجموع هزار و ۲۰۰ حلقه چاه کشاورزی در بخش زرآباد و دهستان کهیر کنارک وجود دارد که ۴۱۳ حلقه آن پروانه دار هستند.
وی تصریح کرد: تعیین تکلیف این چاهها سبب می شود تا کشاورزان از خدمات دولتی بهره مند شوند و رغبت آنان به کشاورزی دوچندان شود.
مدیر جهاد کشاورزی کنارک افزود: منابع آبی برای کشاورزی این شهرستان چاههای طول مسیر رودخانه های کهیر، رابچ و سرگان است که نیازمند توجه بیشتر برای صدور پروانه بهره برداری و برقدار شدن هستند.
وی بیان کرد: با تلاش های صورت گرفته تا کنون ۱۹۱ حلقه چاه پروانه دار برقی شده اند و ۶۰ پرونده دیگر در حال تکمیل برای برقدار کردن است.
اولیایی اظهار داشت: در مجموع ۱۰ هزار و ۵۰۰ هکتار زمین کشاورزی شامل سه هزار و ۲۵۰ هکتار باغی و هفت هزار و ۲۵۰ هکتار زراعی در شهرستان کنارک وجود دارد.
وی ادامه داد: مسئولان ذیربط برای صدور پروانه بهره برداری چاههای کنارک بیشتر همت و تلاش کنند تا پس از صدور پروانه نسبت به اجرای آبیاری تحت فشار و برقی کردن چاهها اقدام شود.
مدیر جهاد کشاورزی کنارک با بیان اینکه کشاورزان بخش زرآباد و دهستان کهیر تمایل زیادی برای برقی کردن چاهها دارند، خاطرنشان کرد: در صورت همکاری مسئولان برای صدور پروانه بهره برداری کشاورزان در مدت کوتاه با هزینه های شخصی برای برقدار کردن چاهها اقدام می کنند.
وی گفت: برقدار شدن چاههای کشاورزی از هدر رفت سوخت و مسائل زیست محیطی جلوگیری می کند و کشاورزان با هزینه اندک می توانند کشاورزی خود را توسعه و تولید خود را بالا ببرند.
اولیایی ادامه داد: هم اینک کشاورزان برای حمل و نقل سوخت مصرفی چاههای کشاورزی با مشکلات زیادی مواجه هستند.