سه ماه بعد از آنکه یک پروژه مهم آبرسانی با اکراه در کلنگ‌زنی همراه بود حالا با اتمام زمانبدی آن هنوز بهره‌برداری نشده و فرماندار دشتیاری می‌گوید: شرکت آب به تعهد و وظیفه‌ای ذاتی‌اش عمل نمی‌کند و نارضایتی عمومی را هم افزایش داده است

به گزارش سنت نیوز؛ ۱۹ مهرماه ۱۳۹۹ مراسم کلنک زنی پروژه عملیات خطوط انتقال و شبکه‌های توزیع مجتمع دلگان‌های شهرستان دشتیاری که تعداد ۲۵ روستا با جمعیتی بالغ‌بر ۸۵۰۰ نفر از آن بهره‌مند می‌شوند؛ به زمین زده شده است.

بر اساس مفاد قرارداد منعقده فی مابین شرکت آب و فاضلاب استان و پیمانکار پروژه( شرکت اُرگ و پی چابهار) مقرر گردیده بود پروژه مذکور را ظرف مدت سه ماه به بهره‌برداری برساند که هم‌اکنون با گذشت زمان تعیین شده تاکنون پیمانکار پروژه حتی نسبت به تجهیز کارگاه هم اقدام نکرده است.

فرماندار دشتیاری در پاسخ درباره چرایی عدم شروع عملیات اجرایی پروژه مذکور اظهار داشت: شرکت آب و فاضلاب استان در اجرای پروژه‌های عمرانی حوزه آب و فاضلاب این شهرستان اعتقادی به برنامه‌زمان‌ بندی اجرای پروژه‌ها عمرانی ( CPM) نداشته به طوری‌ که در پروژه مذکور مدت ۸۷ روز از ۹۰ روز مدت زمان پیش‌بینی شده برای پروژه سپری گردیده است که این امر باعث عدم اعتماد مردم به مسولان شده است.

عادل عفتی با انتقاد شدید از عملکرد شرکت آب و فاضلاب استان در شهرستان دشتیاری افزود: چنانچه مسولان آب و فاضلاب استان قادر به انجام تعهدات خود نمی‌باشند موجبات عدم اعتماد عمومی را در بین مردم گسترش ندهند.

وی تصریح کرد: پروژه مذکور قبلا توسط شرکت رویال نهالان قرن در دست اجرا بوده که به علت عدم انجام به موقع تعهدات خع ید گردیده است .

اردیبهشت ماه امسال مدیرعامل سابق آب و فاضلاب روستایی استان به همراه ۱۰ نفر دیگر از مدیران این شرکت و شرکت‌های خصوصی پیمانکاری آن به اتهام فساد در پروژه‌های آبرسانی از سوی دادستانی مرکز سیستان و بلوچستان بازداشت شدند.

پس از این بازداشت پروژه‌های آبرسانی فسادانگیز از پیمانکاران قبلی خلع ید و در مناقصه‌های جدید به پیمانکاران جدید واکذار شدند که یکی‌از پروژه‌های مذکور همین پروژه خطوط انتقال و شبکه توزیع مجتمع‌ روستایی دلگان‌های شهرستان دشتیاری است.