فرمانده پلیس‌راه جنوب سیستان و بلوچستان گفت: ۸ محور مواصلاتی جنوب استان به دلیل طغیان رودخانه‌های محلی همچنان مسدود است و دو محور نیز امروز بازگشایی شد.

به گزارش سنت نیوز، از یکشنبه شب با شروع بارندگی در جنوب استان و طغیان رودخانه‌ها برخی محورهای مواصلاتی در جنوب سیستان و بلوچستان مسدود شد.

فرمانده پلیس‌راه جنوب سیستان و بلوچستان با بیان این‌که اکثر محورهای مسدود شده مربوط به شهرستان فنوج، نیکشهر و بخش‌های است، گفت: محورهای چاهان به زرآباد، جلگه به چاه‌اسحاق، کشیک به خیرآباد، بنت به کهودان و دپ، فنوج به سرحه، فنوج به ذرتی و جلگه و همچنین فنوج به پنکان و سرزه، مسدود است.

وی ادامه داد: دیروز نیز محورهای نیکشهر به کوچینگ، محمدان به بنت نیز مسدود بودند، که امروز بازگشایی شدند. همچنین دیروز نیز چهار محور نیکشهر به بنت، بنت به توتسکان و سفیدکوه، کنارک به جاسک و فنوج به کتیج بازگشایی شد.

وی با اشاره به تداوم بارندگی‌ها در جنوب استان و احتمال طغیان مجدد رودخانه‌ها احتیاط رانندگان در محورهای لغزنده استان را ضروری دانست و افزود: توصیه می‌شود رانندگان سرعت مطمئنه، رعایت فاصله طولی و احتیاط کامل در زمان سبقت را رعایت کنند و تا حد امکان از ترددهای غیرضروری در جاده‌ها خودداری شود.

به گزارش تسنیم از یکشنبه شب گذشته در ۱۲۰ نقطه سیستان و بلوچستان بارش باران رخ داد که میزان بارش در بیش از ۴۰ نقطه بین ۱۰ تا ۴۰ میلی‌متر اعلام شده است.