رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان گفت: امسال برای شهرستان خاش حدود ۹۲۰ میلیارد ریال اعتبار عمرانی اختصاص یافته که نسبت به پارسال از رشد ۴۴ درصدی برخوردار است

به گزارش سنت نیوز؛ غلامرضا مالکی سه شنبه شب در نشست اعضای کمیته برنامه ریزی شهرستان خاش اظهار داشت: این رقم اعتباری برای اجرای ۳۰۰ پروژه در ۲۳ فصل و ۵۰ برنامه هزینه می شود.
وی بیان کرد: اعتبارات سال قبل خاش ۶۴۰ میلیارد ریال بوده که تا پایان سال به ۷۸ درصد رشد رسید و امسال نیز تا پایان امسال افزایش می یابد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه رقم بودجه ای این استان در سال قبل ۱۳۲۰ هزار میلیارد تومان بوده و تا پایان سال به بالای ۲ هزار میلیارد تومان رسیده، ادامه داد: اعتبارات بودجه ای امسال در استان ۱۴۷۰ هزار میلیارد تومان است که از رشد ۱۱/۵ درصدی حکایت دارد.
وی تصریح کرد: اجرای پروژه‌های نیمه تمام،کمک به رفع مشکلات حوزه تامین آب، تقویت گردشگری و توسعه فعالیت های آموزشی، ورزشی و تفریحی، عمران شهری و روستایی از اولویت های دولت است.
مالکی افزود: اجرای کارهای درست، منطقی و پایدار در مناطق روستایی و عشایری و شهری باید طبق برنامه و بررسی اولویت ها و نیازسنجی ها باشد.
وی ادامه داد: داشتن برنامه و سند چشم انداز در حوزه های مختلف کشورزی، تجارت و بازرگانی، گردشگری، خدمات، آموزش و غیره گره گشا در امور بوده و در کمیته برنامه ریزی بهتر می توانیم برای حل مشکلات تدبیر کنیم.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان گفت: بیان کرد: فراهم کردن زیرساخت برای توسعه خدمات با اهداف بنیادین و داشتن راهبرد میسر بوده که لازم است برای تحقق آن از روزمرگی و سستی دور شوند.
فرماندارخاش نیز با تاکید بر تشکیل نشست های مستمر و منظم کمیته برنامه ریزی و اهمیت برگزاری آن برای شهرستان گفت: شناخت داشتن مدیران از مشکلات و نیازها و تدوین سند توسعه برای منطقه از ضرورت‌های اجتناب ناپذیر بوده که لازم است..
صاحب گل صالحی افزود: اجرای پروژه های نیمه تمام از اولویت های مهم مسئولان دولت بوده، اما جای درد است که در خاش افزون بر ۵۰ روستای فاقد برق داریم.