رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: با توجه به آمار بالا و نسبی افراد جوان و مبتلا که در بیمارستان‌ها بستری هستند، می‌توانیم نتیجه‌گیری کنیم که در حال حاضر ویروس به‌سرعت در سطح جامعه در حال چرخش است

به گزارش سنت نیوز؛ سیدمحمد هاشمی‌شهری اظهار داشت: همه باید از سلامت سالمندان، مادران باردار و بیماران زمینه‌ای در بحران کرونا مراقبت کنیم؛ همه گروه‌های سنی و جنسی، و همه گروه‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در بین  مبتلایان به کرونا هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اشاره به اینکه تعداد موارد مثبت آزمایشگاهی کرونا در استان به طور متوسط در هر روز بیش از ۲۰۰ مورد است گفت: به موازات افزایش موارد مثبت آزمایشگاهی کرونا، تعداد موارد بستری، بدحال و متوفیان نیز در استان در حال افزایش است.

وی ادامه داد: با توجه به آمار بالا و نسبی افراد جوان و مبتلا که در بیمارستان‌ها بستری هستند، می‌توانیم نتیجه‌گیری کنیم که در حال حاضر ویروس به سرعت در سطح جامعه در حال چرخش است.

هاشمی‌شهری با اشاره به اینکه استفاده از ماسک در ادارات و مراکز تجمعی خاش اجباری شد و و همه مردم باید طرح فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند گفت: آمار مبتلایان کووید-۱۹ با تست آزمایشگاهی مثبت در شهرستان خاش به ۴۰۶ نفر رسیده است؛ متأسفانه از این تعداد  ۲۱ نفر در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با بیان اینکه فاصله‌گذاری اجتماعی در برخی از مراکز تجمعی سراوان رعایت نمی‌شود اظهار داشت: مراکز تجمعی که در آن فاصله‌گذاری اجتماعی رعایت نشود، تعطیل خواهد شد. از ابتدای بحران کرونا تاکید ما بر رعایت اصول پیشگیرانه و فاصله‌گذاری اجتماعی بوده  و رسیدن به این مرحله از کرونا  نتیجه بی‌توجهی برخی از شهروندان است.

وی خاطرنشان کرد: تجمع مردم در مراکزی مانند بانک‌ها، دفاتر ارائه خدمات دولتی، مراکز تعویض پلاک و عدم رعایت فاصله‌گذاری خطر شیوع کرونا را افزایش می‌دهد؛ مسئولان این مراکز در طرح فاصله‌گذاری اجتماعی مشارکت کنند.