احمد علی موهبتی، استاندار سیستان و بلوچستان گفت: صحت انتخابات حوزه انتخابیه زاهدان از سوی ۲ تن از کاندیداهای معترض و نماینده شورای نگهبان تایید شد

به گزارش سنت نیوز، احمدعلی موهبتی عصر پنجشنبه در جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا از بازگشایی تعدادی از صندوق‌های اخذ رای با حضور نماینده شورای نگهبان و ۲ کاندیدای معترض به نتیجه انتخابات در زاهدان و تایید صحت انتخابات توسط آنان خبر داد.
وی گفت: براساس گزارش شورای نگهبان سالم‌ترین انتخابات در سیستان ‌و بلوچستان برگزار شده است.
استاندار سیستان و بلوچستان افزود: علیرغم اینکه در روز انتخابات هیچگونه شکایتی از روند برگزاری انتخابات واصل نشده بود، بعد از اعلام نتیجه در زاهدان عده‌ای معترض بودند و دلیل کافی و فنی برای بازگشایی صندوق‌ها وجود نداشت.
وی بیان کرد: با وجود نبود دلیل کافی و فنی قانونا نباید صندوق‌های اخذ رای بازگشایی می‌شد اما به جهت رفع شائبه، با حضور نماینده شورای نگهبان و ۲ تن از کاندیداهای معترض حوزه انتخابیه زاهدان، هریک از این کاندیداها ۱۰ صندوق را معرفی کردند و از مجموع ۲۰ صندوق مقرر شد ۱۰ صندوق بازگشایی شود که اگر اشکالی در این صندوق‌ها مشاهده شد بقیه صندوق‌ها نیز باز شود.
موهبتی ادامه داد: بعد از بازگشایی صندوق سوم، کاندیداهای معترض با تایید صحت برگزاری انتخابات و مجریان انتخابات خواستار توقف بازگشایی صندوق‌ها شدند.