استاندار سیستان و بلوچستان گفت: شهرک گاوداران زاهدان برای رفع مشکلات مختلف فعلی نیازمند طرح جامع برای ساماندهی است

به گزارش سنت نیوز، احمدعلی موهبتی عصر سه‌شنبه در جلسه بررسی مشکلات شهرک گاوداران زاهدان که با حضور دکتر شهریاری یکی از نمایندگان مردم این شهر در مجلس شورای اسلامی در استانداری برگزار شد، اظهار داشت: از آنجایی که طرح‌های توسعه‌ای مهمترین ابزار ساماندهی کالبدی نقاط شهری و روستایی به شمار می‌روند ضروری است همگان برای بهبود این وضعیت در شهرک گاوداران زاهدان تلاش کنند.
وی گفت: این شهرک که چند دهه از زمان تاسیس آن می گذرد، دچار مشکلات عدیده ای نظیر آب و فضای آموزشی است که باید با برنامه‌ریزی بلند مدت نسبت به رفع آنها تلاش کرد.
رییس شورای اداری سیستان و بلوچستان خواستار تقویت رویه‌های کاری و تسریع در اجرای طرح ساماندهی و نوسازی شهرک‌گاوداران زاهدان شد و افزود: اگر این محله به شکل مناسب و به سرعت ساماندهی شود الگویی برای دیگر نقاط خواهد بود.
وی بهداشت را مهمترین نیاز در شهرک گاوداران زاهدان عنوان و بیان کرد: متاسفانه سطح بهداشت در این شهرک بسیار نگران کننده است به طوری که زباله ها در محل زندگی مردم رها شده که باید ضمن فعال کردن دهیاری فرهنگ سازی و جلب مشارکت مردم مورد توجه قرار گیرد.
موهبتی ادامه داد: همچنین با توجه به اینکه برخی از زمین های این شهرک برای راه‌اندازی گاوداری خریداری شده اما برای سایر موارد مورد استفاده قرار گرفته که باید به لحاظ قانونی از طریق مدنظر قرار دادن شعبه ویژه رسیدگی به جرائم به تخلفات این حوزه رسیدگی شود.
استاندار سیستان و بلوچستان تاکید کرد:‌ باید با تشکیل کارگروه ویژه و بکارگیری تمام ظرفیت ها و همکاری بیش از پیش ساکنان این شهرک، برای بهبود وضعیت این نقطه از شهر زاهدان و رساندن وضعیت موجود به نقطه مطلوب تلاش شود.
دکتر حسینعلی شهریاری نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست به بیان مشکلات اهالی شهرک گاوداران زاهدان در حوزه های مختلف پرداخت و اقدامات برخی دستگاه‌ها را در این نقطه از شهر مطلوب خواند و بر رفع مشکلات و ارائه بیشتر خدمات به ساکنان این شهرک تاکید کرد.