مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: آموزش و پرورش استان ساخت دو هزار و ۲۰۰ کلاس درس را در دستور کار دارد که بسیاری از این کلاسها در آستانه سال تحصیلی جدید به بهره برداری می رسد.


به گزارش سنت نیوز، علیرضا نخعی در شورای آموزش پرورش قصرقند افزود: برای حل مشکل فضای آموزشی در سیستان و بلوچستان، استان ۵ هزار کلاس درس دیگر نیاز است.
آموزش و پرورش استان در ادامه گفت: ۷۶ مرکز آموزش از راه دور در سیستان و بلوچستان از آموزش و پرورش مجوز فعالیت دریافت کردند .
مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: آموزش از راه دور یکی از ظرفیت های جدید آموزش و پرورش است که به صورت غیر حضوری و نیمه حضوری و از طریق آموزش مجازی اجرا می شود .
نخعی با بیان این که دولت شهریه دانش آموزان مراکز از راه دور را پرداخت می کند، افزود: برای حل مشکل کمبود فضای آموزشی در سیستان و بلوچستان هم اعتبار ویژه ای اختصاص یافته است .
مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان با اشاره به نقش خیران مدرسه ساز در تکمیل فضاهای آموزشی سیستان و بلوچستان گفت: بیش از ۶۰ درصد هزینه های ساخت فضاهای آموزشی در این استان را خیران پرداخت کرده اند .
نخعی با تاکید بر اینکه هیچ کودکی نباید از آموزش بازبماند، گفت: امسال همه کودکان بازمانده از تحصیل در سیستان و بلوچستان جذب مدارس خواهند شد.
مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان همچنین در خصوص تامین کتب درسی نیز گفت: کمبودی در زمینه تامین کتب درسی در سیستان و بلوچستان وجود ندارد و در حال حاضر جز کتب جدبد التالیف همه کتاب ها به استان رسیده است .
وی بیان کرد: کتاب های درسی ۱۰ شهریور ماه جاری از انبار کتاب استان خارج شده و توزیع مدرسه ای آن در مناطق مختلف استان آغاز خواهد شد .
مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه دولت برای استان سیستان وبلوچستان توجهات ویژه ای را قائل شده است خاطرنشان کرد: سیستان وبلوچستان تنها استانی است که کتب درسی در آن به صورت رایگان توزیع می شود .
وی با بیان اینکه تمامی کتب مقاطع مختلف تحصیلی غیر از پایه دوازدهم در استان موجود است تصریح کرد: کتاب های پایه دوازدهم به دلیل اینکه جدید التالیف بوده دیرتر از بقیه کتابها به استان می رسد .
نخعی از توزیع کتب به صورت هماهنگ و بر اساس جداول زمان بندی از مرکز خبر داد و تصریح کرد: در فرایند توزیع کتاب۶ میلیون و ۷۸۹ هزار و ۸۵۲ جلد کتاب درسی در استان سیستان و بلوچستان توزیع و به دست دانش آموزان خواهد رسید .
وی در مورد هزینه باربری برای توزیع کتاب ها در مدارس شهرستانی گفت: رسیدن کتب درسی از تهران به مرکز استان به صورت رایگان انجام شده اما توزیع آن از مرکز استان به شهرها و روستاها بالغ بر ۸۰میلیون تومان هزینه در بر خواهد داشت.