روز عید سعید قربان همه کشتارگاه های صنعتی و سنتی استان فعال و آماده ارائه خدمات بهداشتی به مردم استان سیستان و بلوچستان است


به گزارش سنت نیوز، سید مهدی حسینی اظهار داشت: در روز عید قربان برای نظارت بر دام های قربانی و ذبح سالم و شرعی ۵۲ گروه ثابت و سیار در قالب ۳۱ گروه ثابت و ۲۱ گروه سیار در سراسر استان فعال هستند.
مدیرکل دام‌پزشکی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه ناظران دامپزشکی شامل ۱۵ دام‌پزشک، ۶۲ بازرس بهداشت گوشت و ۱۵ ناظر هستند، خاطرنشان کرد: شهروندان از خرید دام هایی که دارای نشانه های لاغری شدید، لنگش، پشم های ژولیده و ترشحات آبکی – چرکی از چشم و بینی هستند، خودداری کنند.
وی افزود: در روز عید قربان شهروندان می توانند با مراجعه به اکیپ های سیار و ثابت دامپزشکی از خدمات و امکانات موجود برای بازرسی قبل و بعد از کشتار دام های قربانی استفاده کنند.
حسینی تصریح کرد: روز عید سعید قربان همه کشتارگاه های صنعتی و سنتی استان فعال و بعد از اقامه نماز عید تا ساعت ۱۳ آماده ارائه خدمات بهداشتی به مردم استان سیستان و بلوچستان هستند.
وی ضمن هشدار به شهروندان جهت ذبح دام خارج از مکان های مشخص شده گفت: با توجه به این که ذبح دام در خارج از کشتارگاه علاوه بر خطر شیوع بیماری های مشترک بین انسان و دام مشکلات زیست محیطی نیز به دنبال دارد بهتر است هم استانی ها دام قربانی خود را به کشتارگاه منتقل کنند و از خدمات بهداشتی بهره مند شوند.