به گزارش سنت نیوز، علیرضا نخعی، اظهار داشت: کتاب های درسی ۱۰ شهریور ماه جاری از انبار کتاب استان خارج شده و توزیع مدرسه ای آن در مناطق مختلف استان آغاز خواهد شد. مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه دولت برای استان سیستان وبلوچستان توجهات ویژه ای را قائل شده […]


به گزارش سنت نیوز، علیرضا نخعی، اظهار داشت: کتاب های درسی ۱۰ شهریور ماه جاری از انبار کتاب استان خارج شده و توزیع مدرسه ای آن در مناطق مختلف استان آغاز خواهد شد.
مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه دولت برای استان سیستان وبلوچستان توجهات ویژه ای را قائل شده است خاطرنشان کرد: سیستان وبلوچستان تنها استانی است که کتب درسی در آن به صورت رایگان توزیع می شود.
وی با بیان اینکه تمامی کتب مقاطع مختلف تحصیلی غیر از پایه دوازدهم در استان موجود است تصریح کرد: کتاب های پایه دوازدهم به دلیل اینکه جدید التالیف بوده دیرتر از بقیه کتابها به استان می رسد.
نخعی از توزیع کتب به صورت هماهنگ و بر اساس جداول زمان بندی از مرکز خبر داد و تصریح کرد: در فرایند توزیع کتاب۶ میلیون و ۷۸۹ هزار و ۸۵۲ جلد کتاب درسی در استان سیستان و بلوچستان توزیع و به دست دانش آموزان خواهد رسید.
وی در مورد هزینه باربری برای توزیع کتاب ها در مدارس شهرستانی گفت: رسیدن کتب درسی از تهران به مرکز استان به صورت رایگان انجام شده اما توزیع آن از مرکز استان به شهرها و روستاها بالغ بر ۸۰میلیون تومان هزینه در بر خواهد داشت.